Branżowa Szkoła II Stopnia

Branżowa Szkoła II Stopnia

w Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie.

 

  Od roku szkolnego 2020/2021 (od września) planujemy otworzyć w Zespole Szkół nr 3 w Ciechanowie (na ul. Okrzei) Branżową Szkołę II Stopnia (kiedyś to były technika uzupełniające po zasadniczej szkole zawodowej).

Będzie ona dedykowana 2 najbardziej popularnym zawodom kształconym w szkołach branżowych I stopnia w powiecie: mechanikom pojazdów samochodowych i fryzjerom.

Podbudową będą już zdobyte kwalifikacje robotnicze. W szkole będziemy realizowali materiał z kwalifikacji "technikalnych", by pod koniec szkoły słuchacze mogli podejść do odpowiednich egzaminów zawodowych i zdobyć tytuły zawodowe odpowiednio: technika pojazdów samochodowych i technika usług fryzjerskich.

Szkoła będzie 2-letnia (4 semestry). Będzie dawała możliwość uzyskania średniego wykształcenia technicznego (egzamin zawodowy po III semestrze na tytuł technika po ukończeniu szkoły) i ogólnokształcącego z możliwością podejścia do matury (po IV semestrze), a po jej zdaniu będzie możliwość ubiegania się o dostanie się na studia.

Zajęcia będą się odbywały 5 dni w tygodniu: poniedziałek-piątek. Godziny zajęć: albo 8-14, albo 13-19 (tu możemy się dostosować do decyzji większości słuchaczy). W semestrach I-III będzie 1 dzień zajęć praktycznych w zakładach pracy. W klasie I będzie 4-tygodniowa praktyka zawodowa w zakładach pracy.

Planujemy otworzyć 1 klasę 2-zawodową: ok. 15 mechaników i ok. 10 fryzjerów.

Zajęcia ogólnokształcące będą prowadzone wspólnie dla 2 zawodów (matematyka, j.polski, j.ang.,...), zaś zawodowe oddzielnie dla każdego zawodu.

Więcej informacji u kierownika szkolenia praktycznego – mgr inż. Piotra Praczukowskiego.

Opublikowano: 14 kwietnia 2020 11:56

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 205

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie

Realizacja: Superszkolna.pl

  • Zespół Szkół Nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie ul. Okrzei 6, informuje, że ze względów szeroko rozumianego bezpieczeństwa teren jednostki jest monitorowany: każda kondygnacja budynku, wejście do budynku i część chodnika przed wejściem, prawa strona budynku w kierunku boiska. Wejście w oznakowaną strefę objętą systemem monitoringu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez każdą osobę na przetwarzanie jej danych w zakresie wizerunku i realizowanych czynności, które zostaną zarejestrowane przez kamery systemu monitoringu w Zespole Szkół Nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie ul. Okrzei 6. Osoba, której wizerunek został zarejestrowany w systemie monitoringu ma prawo do uzyskania informacji dotyczących operacji przetwarzania danych jej dotyczących w zakresie: zasad rejestracji i zapisu informacji, sposobów zabezpieczenia informacji, a także możliwości udostępnienia zgromadzonych danych praw i obowiązków podmiotu prowadzącego monitoring praw osób objętyc
Zaszyfrowany adres tej strony