Egzaminy zawodowe styczeń -luty 2017

Do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w sesji egzaminacyjnej styczeń-luty 2017 przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Warszawie podeszły 3 klasy technikum:

4TS – do kwalifikacji M.42

3TS – do kwalifikacji M.18

3TM – do kwalifikacji E.03

Część pisemna egzaminu odbyła się 12 stycznia 2017r. Polegała na rozwiązaniu testu 40-pytaniowego z danej kwalifikacji wyodrębnionej z zawodu. Aby zaliczyć część pisemną należało odpowiedzieć prawidłowo na minimum 50% pytań, tj. na minimum 20 pytań.

Część praktyczna egzaminu odbywała się w różnych terminach.

Klasa 4TS część praktyczną w formie dokumentacji (opracowanie technologii naprawy, sporządzenie zlecenia serwisowego i kosztorysu naprawy pojazdu samochodowego) zdawała 09 stycznia 2017r. na terenie szkoły.

Klasa 3TM na część praktyczną pojechała do Centrum Kształcenia Praktycznego do Płońska i tam odbył się egzamin w terminie 27-29 stycznia 2017r. Mieli do wykonania zmontowanie układu elektropneumatycznego według narzuconego schematu.

Klasa 3TS na część praktyczną pojechała do Centrum Kształcenia Praktycznego do Sierpca i tam odbył się egzamin w terminie 13-15 lutego 2017r. Uczniowie mieli do wykonania naprawę związaną z układem jezdnym pojazdu (naprawa koła).

Aby zaliczyć część praktyczną egzaminu należy uzyskać minimum 75% maksymalnej ilości punktów.

Wyniki egzaminów z sesji styczeń-luty będą znane na koniec marca 2017r.

Krótka fotorelacja z tych dwóch wyjazdowych egzaminów jest zamieszczona poniżej.

P.Praczukowski

Opublikowano: 17 marca 2017 16:33